18
مارس

بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی
نام علمی: Saintpaulia ionantha 
نیاز نوری: زیاد
نیاز آبی: متوسط
نوع خاک: سبک 
نیاز نوری بنفشه آفریقایی:
به نور کامل احتیاج دارد، از تابش مستقیم آفتاب محافظت گردد .در زمستان باید از نور کامل آفتاب بهره مند شود. اگر بخواهیم در محیط سرپوشیده و کم نور این گیاه را  پرورش دهیم می توانیم از لامپ های فلورسنت (مهتابی) استفاده کنیم، این لامپ ها باید در فاصله سی تا چهل سانتی متری گیاه نصب شوند. می توانید در ساعات مشخص چراغ ها را خاموش کنید.در نور مصنوعی برگ ها دچار سوختگی نخواهند شد.
نیاز آبی بنفشه آفریقایی:
ریشه بنفشه آفریقایی نسبت به آب زیاد حساس است و دچار پوسیدگی می گردد. بنابراین بهتر است در مورد مقدار و دفعات آبیاری توجه بیشتری داشته باشید . از پاشیدن آب روی برگ های گیاه خودداری كنید . ریشه بنفشه آفریقایی نسبت به آب زیاد حساس است و دچار پوسیدگی می گردد .
خاک مورد نیاز برای کشت بنفشه آفریقایی:
خاک مورد نیاز برای گیاه بنفشه آفریقایی خاک های با بافت سبک می باشد. بنابراین ترکیب کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس مناسب برای کشت می باشد. همچنین نسبت پیت ماس باید بیشتر باشد.
نکاتی در رابطه با بنفشه آفریقایی:
بنفشه آفريقايي يكي از زيباترين گياهان زينتي است كه در طول سال گل می دهد. رنگ گل ها متنوع و به رنگ بنفش، آبی، قرمز ، صورتی و سفید است که قابل نگهداری در گلدان به عنوان گیاه زینتی است. بنفشه آفریقایی جزو گیاهان گلدار چندساله می باشد. همچنین بنفشه آفریقایی می تواند تا حدودی خشکی هوا را نیز تحمل کند اما اگر محیط رشد مرطوب باشد رشد بهتری خواهد داشت. همچنین به هیچ عنوان روی برگ ها غبار پاشی انجام نشود.