15
اوت

حجتی: ما مشاور کشاورزان در چگونگی مصرف آب هستیم /کشت برنج تنها در سه استان صرفه اقتصادی دارد

تهران- ایرنا- سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از برنامه های پیشنهادی «محمود حجتی» به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی اعلام کرد.

به گزارش دوشنبه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، در بیانیه این سازمان آمده است: در برنامه پیشنهادی محمود حجتی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تهیه شده است 26 پروژه مهم از جمله: توسعه گلخانه ها، آبخیزداری، بیابان زدایی، توسعه باغ در اراضی شیبدار، سامانه های نوین آبیاری، انتقال و ترویج فراگیر دانش نوین به بهره برداران و طرح مکانیزاسیون که متضمن خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور خواهد بود، در دستور کار قرار گرفته است.

این بیانیه در ادامه می افزاید: رویکرد تعاملی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با سازمان های مردم نهاد که در دولت یازدهم نیز بسیار تاثیرگذار بود، به یقین با مبانی ارائه شده در برنامه پیشنهادی دولت دوازدهم به مراتب بیشتر و بیشتر خواهد شد.
از سوی دیگر، بهره گیری از توان تخصصی شرکت های دانش بنیان و همچنین شرکت های خدمات فنی- مهندسی در اجرای برنامه مورد توجه جدی قرارگرفته است که این رویکرد موجب دلگرمی هرچه بیشتر بخش غیردولتی و بهره برداران و تشکل ها و سازمان های تاثیرگذار نظیر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را که از توان علمی، فنی و تخصصی 220 هزار عضو حقیقی و 9000 عضو حقوقی در قالب شرکت های فنی- مهندسی برخوردار است، در پی خواهد داشت.
این بیانیه در پایان می افزاید: انتظار داریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رای قاطع خود به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی زمینه بهره مندی از توان مدیریتی وی را فراهم کنند تا گام دیگری برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و فراهم شدن زمینه خودکفایی در تولید محصولات راهبردی و تامین امنیت غذایی کشور برداشته شود.
به گزارش ایرنا، محمود حجتی که به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است، با پیروزی انقلاب اسلامی وارد جهاد سازندگی شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد.
وی سال 1373 مجری طرح سد کرخه شد و از سال 1376 تا سال 1379 تصدی وزارت راه و ترابری را بر عهده گرفت.
حجتی در سال 1379 که قانون ادغام وزارت کشاوری و جهاد سازندگی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، مدیریت و هدایت وزارتخانه جدید را عهده دار شد.
خودکفایی گندم برای نخستین بار در دوران پنج ساله تصدی وی در وزارت جهاد کشاورزی رخ داد.
در سال 1384 به عنوان رییس هیات مدیره هلدینگ عمران و مسکن بنیاد مستضعفان کشور منصوب شد.
با تشکیل دولت یازدهم در سال 1392 به عنوان وزیرجهاد کشاورزی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.
خودکفایی گندم و 21 درصد رشد تولیدات بخش کشاورزی در مقایسه با سال آغاز به کار دولت و رساندن آن به مرز 118 میلیون تن از دستاوردهای این دوره بود.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام وی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری در دولت دوازدهم مطرح شده، قرار است نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در آینده اعلام و فعلا برای این وزارتخانه سرپرست تعیین شود.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
فردا (سه شنبه) رییس جمهوری با حضور در مجلس شورای اسلامی از برنامه های دولت دوازدهم دفاع می کند.
سپس بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آغاز می شود و گزینه های پیشنهادی برای هر وزارتخانه (بر اساس حروف الفبای وزارتخانه ها) از برنامه های خود دفاع می کنند

http://www.irna.ir/fa/News/82631639/