17
مارس

95 گلخانه در بوشهر بهره برداری شد

بوشهر- ایرنا- همزمان با سفر رئیس جمهوری و کاروان دولت تدبیر وامید به استان بوشهر روز یکشنبه درآیینی با حضور معاون امور باغبانی وزیرجهاد کشاورزی در شهرستان تنگستان 95 طرح احداث و توسعه گلخانه به بهره برداری رسید.

معاون بهبود تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی درحاشیه بهره برداری از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح ها 103 هکتار وسعت دارد که برای احداث و توسعه آنها یکهزار و 70 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.
خسرو عمرانی افزود: این طرح ها زمینه اشتغال و کسب درآمد یکهزار و30 نفر را فراهم کرده اند که با احتساب آنها سطح گلخانه های بوشهر به 302 هکتار رسید.
وی اشاره کرد: هم اکنون 10 طرح گلخانه برای دریافت وام به بانک های عامل معرفی شده اند.
همچنین گلخانه پلی کربنات هوشمند و هیدروپونیک افشون در سطح 2.5هکتار در شهرستان دیر و گلخانه 4.5 هکتاری در شهرستان دشتی بوشهر با حضور محمدعلی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بهره برداری شد.
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری امروز یکشنبه در راس کاروان دولت تدبیر و امید برای دیدار مردمی، شرکت در نشست شورای اداری، افتتاح پروژه های چهار فاز پارس جنوبی، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های استان به صورت ویدئو کنفرانس و نشست با خبرنگاران به استان بوشهر سفر کرده است.

http://www.irna.ir/fa/News/83246480